Pažintis su Vroclavo augalų pasauliu prasidėjo nuo japoniško sodo. 1913 metais Vroclave (tuometiniame Breslau) vyko pasaulinė paroda. Puikiausias parodos eksponatas, žinoma, buvo japoniškas sodas, kurį didelio japoniškos kultūros puoselėtojo Fritzo von Hochbergo inciatyva sukūrė japonų sodininkas Mankichi Arai. Sodas buvo kurtas parodai, dalis sodo elementų buvo išvežta arba buvo tik laikini ir sunyko.
1996 metais pakviesti japonų sodininkai sodą atnaujino. Sodas būna gražiausias pavasarį, kai žydi rododendrai ir azalijos, arba rudenį, kada japoninių klevų lapai nusidažo nuostabiausiomis spalvomis.
Deja, rododendrai jau buvo nužydėję, todėl teko grožėtis puikiai sukomponuotomis augalų grupėmis, vandens kriokliais, tvenkiniu pilnu vandens lelijų, tilteliais jungiančiais tvenkinio krantus ir iš lėto plaukiojančiais milžiniškais karpiais.
Šalia japoniško sodo stovi didingas statinys įtrauktas į UNESCo sąrašą- Šimtmečio salė, pastatyta 2011-2013 metais minint Leipcigo mūšio, kurio metu buvo sutriuškinta Napoleono kariuomenė, šimtmetį.
1996 metais prieš šį pastatą įrengtas 1 ha fontanas, didžiausias Lenkijoje ir Europoje. Jame esantys 300 purkštukų, skambant muzikai, vandenį gali pakelti į 40 m. aukštį, o vakarais apšviečiamas 900 lempučių.
Botanikos sodas randasi vos keletas minučių kelio nuo senamiesčio. Sodas įkurtas 1811 metais, tuo pačiu metu kaip ir Vroclavo universitetas. Užėmė 5 ha plotą ir čia augo 2000 įvairių augalų rūšių. Karo metais sodas smarkiai nukentėjo, buvo sugriautos oranžerijos, sunaikinta beveik pusė augalų kolekcijos. Po karo atstatytas tik 1950 metais ir dabar užima 7 hektarų plotą kur auga 7500 įvairių augalų
Kaip ir daugelyje botanikos sodų šalia žinomų ir ne kartą matytų augalų, visada būni nustebintas naujais atradimais- augalais kurių buvai nei matęs, nei girdėjęs. Echinospartum horridum auga Pirėnų kalnuose. Iš pradžių būna rutulio formos. Kai sulaukia 3o metų, pradeda plikti vidus ir per laiką išdžiūsta. Dar vienas nematytas alpinariumo augalas, kilęs iš Turkijos,-katilėlis, kurio lapeliai panašūs į beržo lapus (Campanula betulifolia). Savo neįprastu žiedynu nustebino veronika ‚Atomic Blue‘.
Lauke žiemojantys kaktusai mums jau žinomi, bet, kai jie susodinti didelėse grupėse, atrodo įspūdingai.
Jei kam atrodo, kad Vroclavas yra toli ir sunkiai pasiekiamas, tai yra ne visai tiesa. Puikus autobusas iš Vilniaus (ir kitų Lietuvos miestų) per 14 val. nuveža beveik iki miesto centro ir jau ankstų rytą galima vaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, gėrėtis miestu ir laukti pirmojo puodelio kavos 7 val. atsidarančiose kavinėse. Apsistoti visai nebrangiai galima netoli centro ir autobusų stoties esančiuose viešbutėliuose.