Pomidorų sėja pačiame įkarštyje. Veislių pasiūla šiais laikais begalinė. Gaila, kad šioje veislių jūroje pasimetė lietuviški pomidorai. Pernai auginau 9 veisles ir visos nustebino puikiu derėjimu. Ir nieko nuostabaus – lietuviškos veislės yra geriausiai prisitaikiusios augti mūsų sąlygomis.
Daugelį veislių yra išvedusi dr. G. Visockienė, jai talkino J. Jankauskienė, L. Petkevičienė ir kt.
Šiltnamyje tinkami auginti yra:
‘Skariai’– vidutinio ankstyvumo, aukšti, vaisiai raudoni, cilindro formos su snapeliu, mėsingi, labai skanūs, sveria apie 150 g.
‘Aušriai’ – ankstyvi, vidutinio aukščio, vaisiai plokšti, raudoni, mėsingi, bet sykiu ir pakankamai sultingi, skanūs, sveria apie 100 g.
‘Rutuliai’ – vidutinio ankstyvumo, aukšti, vaisiai raudoni, apvalūs, susitelkę rutulio formos kekėse, sveria apie 12o g.
‘Milžinai’ – vidutinio ankstyvumo, aukšti, vaisiai raudoni, labai mėsingi ir skanūs, sveria apie 250 g, kai kurie ir iki 500 g.
Šiltnamyje ir lauke auginti tinkamos veislės:
‘Viltis’– ankstyvi, cm aukščio, vaisiai raudoni, mėsingi, saldoki, gero skonio, sveria apie 130 g.
‘Svara’ – vėlyvi, vidutinio aukščio, šiltnamyje gali užaugti aukšti, atsparūs ligoms, dera gausiai ir ilgai. Vaisiai raudoni, su malonia rūgštele, skanūs, sveria
‘Balčiai’ – vidutinio ankstyvumo, vidutinio aukščio, dera gausiai ir ilgai. Vaisiai raudoni, nestambūs, skanūs, sveria apie 90 g.
‘Slapukai’ – vidutinio ankstyvumo, vidutinio aukščio, dera labai gausiai. Vaisiai nestambūs sveria apie 9o g.
‘Jurgiai’ – ši veislė Lietuvoje buvo auginama dar prieš karą. Vėliau išnyko. Bet sėklų buvo nukeliavusių sykiu su emigrantais į Ameriką kur jie ir buvo auginami. Daržininkai mėgėjai yra parsivežę šios veislės sėklų ir ji vėl po truputėlį auginama Lietuvoje. Veislė vidutinio ankstyvumo, neaukšta, derlinga, vaisiai sultingi, nestambūs, sveria apie 90 g.
Lauke auginti tinkama veislė yra ‘Laukiai’. Labai ankstyvi, žemi, nereikia genėti, gerai pakenčia sausrą. Vaisiai raudoni, nedideli, skanūs, sveria apie 50 g.